Witam,
skrót G16 oznacza, że siatka osłony twarzy posiada 16 otworów na cm2 (jest rzadsza), podczas gdy osłona F39 posiada 39 otworów na cm2 (jest gęsta). 99 % naszych klientów kupuje kaski z osłoną F39.
Okulary do kasku Protos trzeba kupić oddzielnie.
Wkładka Crash absorber jest w kasku typu Arborist, w kasku Forest nie ma takiej wkładki. Wkładka jest potrzebna po to by kask spełniał normy pracy na wysokościach. Jeśli pracuje Pan na ziemi, a nie w koronie drzewa to wkładka nie jest Panu potrzebna i polecamy kask Forest. Jeśli pracuje Pan na wysokościach polecamy kask Arborist.
Pozdrawiam,
Leszek Klimaszewski
Wyjątkowe rozwiązania zastosowane w kasku Protos Integral Forest sprawiają, że kask jest wyjątkowy. Wszystkie elementy zostały zintegrowane w skorupie kasku w taki sposób, aby wszelkie przeszkody w pracy (np. gałęzie drzew lub krzewów) nie powodowały utknięcia. Protos został zaprojektowany specjalnie do lasu, do pracy w trudnym i niedostępnym terenie. Dwa kolory kasku gwarantują doskonałą widoczność, a pogłębiona skorupa w okolicy szyi chroni tył głowy w przypadku uderzenia lub upadku. Otwory wentylacyjne zapewniają nie tylko komfort noszenia, ale również dodatkową ochronę w przypadku uderzenia, zanim siły zadziałają na główną część skorupy kasku.
Opatentowane, niepowtarzalne rozwiązania zastosowane w kasku Protos dotyczą między innymi osłonki, poddanej specjalistycznej obróbce, dzięki której nic nie ogranicza pola widzenia oraz zintegrowanych z kaskiem nauszników.
Wyjątkowo zmienne warunki i wymagania w sektorze leśnym stały się punktem wyjścia dla rozwoju kasku Protos Itegral Forest i jego części składowych. Gałęzie często wplątują się w elementy kasku, dlatego wszystkie części kasku Protos Itegral Forest, od osłonki po nauszniki, zostały zintegrowane z kaskiem, dzięki czemu nie zaczepiają się o żadne przeszkody w lesie. Protos posiada wszelkie potrzebne certyfikaty (EN 397, EN 352-3, EN 1731, EN 397, EN 352-3 oraz EN 1731), spełni więc każde wymagania znajdujące się w aplikacji. Co więcej kask został przystosowany do wykorzystywania we wszelkich warunkach pogodowych, od zimnych i mokrych po suche i upalne temperatury. Jeśli nie potrzebujesz nauszników, umieść je w pozycji pasywnej, a kask będzie nadal idealnie trzymał się głowy.
Skorupa kasku powinna być wymieniana co 5 lat (od daty produkcji) ze względów bezpieczeństwa. Istnieje możliwość zakupu samej skorupy kasku. Ze względów higienicznych zaleca się regularne mycie gąbek i zastępowania ich co 2-3 lata w przypadku codziennego użytku.
Certyfikaty i wzory przemysłowe (projekty):
EP Nr. 2 498 636
EU-Design Nr. 1731167
Schweizerisches Design Nr. 137 620
US-Designpatent Nr. D677,006
EP-Patent Nr. 2 498 635
EP-Patent Nr. 2 506 731
US-Patent Nr. 8,806,667
EU-Design Nr. 1 974 528
DE-Design Nr. 20 2012 101 489
Obwód głowy: | 54-62 cm |